Menu

Åbningstider og div.

image HVB Cafeteria

HVB Caféen ejes af klubben. Vi prøver at have et sundt udvalg af mad og drikke uden at være fanatiske. 

Kiosken åbner marts/april og lukker ultimo oktober, men kan altid bookes via mail til hvbkiosk@icloud.com eller mobil 23818607
     
Åbningstiderne til og med uge 26 er:

mandag til torsdag fra kl. 17.00 til 21.00
lørdag fra kl. 9.00 til 14.00
herudover kan der åbnes efter aftale - skriv til hvbkiosk@icloud.com

VIGTIGT!
Afdelinger som skal bruge klubbens lokaler ifm. fodboldarrangementer kan ikke låne KØKKENET.


Ved brug af køkkenet skal den café ansvarlige være til stede.

OG


Klubbens lokaler udlejes ikke til private formål, konfirmationer, runde fødselsdage etc, da det er i strid med kommunens regler - kun i særtilfælde med bestyrelsens godkendelse (foreningsregi)

Man kan ikke booke klubhuset til afdelingsarrangementer, når sæsonen ruller og mens kiosken har åben. Kun bestyrelsen kan råde over klubhuset

Arrangement tilbud:
Udover det alm. café udvalg, er der også forskellige arrangementer, neden for er et lille udvalg af det der tilbydes:

Fællesspisning (min. 15. personer)
der tilbydes forskellige menuer til fælles spisning, og finde du ikke det du ønsker her kan du altid kigge ind så finder vi ud af noget.

Frikadeller og flødekartofler eller HVB gryde, sammenkogt med ris   kr. 50,- pr. person
               
Buffet fra kr. 50,- pr. person (prisen afhænger af hvilket/hvormeget kød der vælges)
Salat, flødekartofler, kød og flute

Morgenmad kr. 20,- pr. person          
Juice, brød, smør, ost og syltetøj 
samt kaffe og the

Børnefødselsdag (min. 15. personer)

Klubbens fødselsdagsmenu kr. 55 pr. person, samt et engangsbeløb på kr. 300,00
Bor
det er dækket når i kommer med fødselsdag dug, servietter og pynt.
 

 

  • Der serveres burgerbar "lav selv burger" samt bådkartofler
  • herudover får alle en lille sodavand samt en slikpose(værdi 10 kr.)

 

Herudover er man selv velkommen til at medbringe yderligere mad & drikke til fødselsdagen. Der rig mulighed for at udfolde sig både inde og ude.

Nyheder 21. april kl. 13:20
Legebold for de 2-4 årige - AFLYST lørdag den 27. maj

HVB - Facebook

Kampe i klubben
Maj 2017
27.
lørdag
10.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (06) Forår • Pulje 4
Himmelev Idrætspark
BSF (3)
Himmelev Idrætspark
27.
lørdag
10.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (06) Forår • Pulje 5
Himmelev Idrætspark
Svogerslev BK
Himmelev Idrætspark
27.
lørdag
10.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) 2 - 27. maj • Pulje 3
Tune Stadion
KFUM BK, Roskilde
Tune Stadion
27.
lørdag
10.00
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 2 - 27. maj • Pulje 3, 2 baner
Himmelev Idrætspark
Ølstykke FC (2)
Himmelev Idrætspark
27.
lørdag
10.00
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. maj • Pulje 8
Ølstykke Stadion
Veksø IF
Ølstykke Stadion
27.
lørdag
10.18
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) 1 - 27. maj • Pulje 2
Brøndby Stadion
Brøndbyernes IF (1)
Brøndby Stadion
27.
lørdag
10.36
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) 1 - 27. maj • Pulje 3
Brøndby Stadion
Fløng-Hedehusene
Brøndby Stadion
27.
lørdag
10.36
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) 3 - 27. maj • Pulje 6
Tune Stadion
FC Lejre
Tune Stadion
27.
lørdag
10.36
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) begynder - 27. maj • Pulje 2, 2 baner
Himmelev Idrætspark
B. 1973, Herlev
Himmelev Idrætspark
27.
lørdag
10.54
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 2 - 27. maj • Pulje 4, 2 baner
Himmelev Idrætspark
Ølstykke FC (1)
Himmelev Idrætspark
27.
lørdag
11.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 2 (04) Forår • Pulje 2
Himmelev Idrætspark
RB 1906
Himmelev Idrætspark
27.
lørdag
11.12
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 2 - 27. maj • Pulje 3, 2 baner
Himmelev Idrætspark
Haslev FC (2)
Himmelev Idrætspark
27.
lørdag
11.12
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. maj • Pulje 10
Ølstykke Stadion
Slangerup & Omegn IF (2)
Ølstykke Stadion
27.
lørdag
11.30
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) 2 - 27. maj • Pulje 3
Tune Stadion
Kirke Hyllinge IF
Tune Stadion
27.
lørdag
11.30
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) begynder - 27. maj • Pulje 2, 2 baner
Himmelev Idrætspark
Virum-Sorgenfri BK
Himmelev Idrætspark
27.
lørdag
11.30
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. maj • Pulje 8
Ølstykke Stadion
Skibby IK (3)
Ølstykke Stadion
27.
lørdag
11.48
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) 1 - 27. maj • Pulje 3
Brøndby Stadion
BK Avarta (1)
Brøndby Stadion
27.
lørdag
11.48
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) 3 - 27. maj • Pulje 6
Tune Stadion
Tune IF
Tune Stadion
27.
lørdag
12.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (02) Forår • Pulje 2
Himmelev Idrætspark
B. 1973, Herlev
Himmelev Idrætspark
27.
lørdag
12.06
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. maj • Pulje 10
Ølstykke Stadion
Ølstykke FC (1)
Ølstykke Stadion
27.
lørdag
12.24
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) 1 - 27. maj • Pulje 2
Brøndby Stadion
Rosenhøj BK
Brøndby Stadion
28.
søndag
10.18
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - 28. maj • Pulje 5
Himmelev Idrætspark
Greve Fodbold (1)
Himmelev Idrætspark
28.
søndag
10.36
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 28. maj • Pulje 12
Spraglehøj Idrætsanlæg
Jyllinge FC (3)
Spraglehøj Idrætsanlæg
28.
søndag
11.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (05) Forår • Pulje 3
Himmelev Idrætspark
Brøndby Strand IK
Himmelev Idrætspark
28.
søndag
11.12
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - 28. maj • Pulje 4
Himmelev Idrætspark
Ishøj BK
Himmelev Idrætspark
28.
søndag
11.12
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 28. maj • Pulje 12
Spraglehøj Idrætsanlæg
Ølstykke FC (1)
Spraglehøj Idrætsanlæg
28.
søndag
11.12
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 28. maj • Pulje 13
Spraglehøj Idrætsanlæg
Ølstykke FC (3)
Spraglehøj Idrætsanlæg
28.
søndag
12.06
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - 28. maj • Pulje 4
Himmelev Idrætspark
Slagslunde-Ganløse IF
Himmelev Idrætspark
28.
søndag
12.06
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 28. maj • Pulje 13
Spraglehøj Idrætsanlæg
Måløv BK (2)
Spraglehøj Idrætsanlæg
28.
søndag
12.24
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - 28. maj • Pulje 5
Himmelev Idrætspark
Greve Fodbold (2)
Himmelev Idrætspark
29.
mandag
17.15
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (04) Forår • Pulje 3
Himmelev Idrætspark
Solrød FC
Himmelev Idrætspark
30.
tirsdag
17.15
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U11
U11 Drenge 1 8-mands (06) Forår • Pulje 6
Himmelev Idrætspark
Holbæk B&I (2)
Himmelev Idrætspark
30.
tirsdag
17.45
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (05) Forår • Pulje 4
Himmelev Idrætspark
RB 1906
Himmelev Idrætspark
30.
tirsdag
19.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (98-99) Forår • Pulje 3
Himmelev Idrætspark
Stenløse BK
Himmelev Idrætspark

DBU Nyheder

DBU Sjælland