Menu

Jonas Loft og Marcus Oxe afholder trænerkursus for alle

image Trænerkursus 18. februar 2017 kl 10.00-17.00
18. januar 2017 - kl. 15:54
Kurset vil foregå 18.februar

Til medlemmerne i HVB

Jonas Loft (Træner på U14) og Marcus Oxe (Træner på U19) vil afholde et trænerkursus d. 18.februar 2017 fra kl 10.00-17.30 i HVB, der måske har en træner gemt i sig og som måske gerne vil lære mere om, hvad det vil sige ...

Du er måske forælder, hjælpetræner eller spiller på et af klubbens ungdomshold…


Kurset vil rette sig imod at erhverve sig teknikker og blive udfordret på, hvad det kræver og hvad det vil sige at træne et hold. Det er både brugbart, hvis du forestiller dig et fremtidigt engagement som assistenttræner, cheftræner, eller måske bare være klar på fodboldskolen i 2017 i HVB, som træner af den ene eller anden karakter.

Du bindes i første omgang ikke op på noget, men har drengene behov for at høre, hvor stor interesse der kunne være for sådan et kursus.
Ud fra antallet af positive tilbagemeldinger, vil de arbejde videre med projektet og melde konkret ud til de interesserede, når de nærmere detaljer er på plads.

Det kommer til at foregå i HVB i en weekend, hvor de både skal høre, hvorfor du er interesseret, om din fodboldfilosofi, prøve ting af i praksis og så byder vi også på en gang frokost. Kurset tager afsæt i DBU's licenskursus B1.

Er du frisk?

Hvis du er interesseret i dette, så giv Jonas besked på Facebook eller send en email til jonasloft@hotmail.com med din tilkendegivelse eller eventuelle spørgsmål.

HVB - Facebook

Kampe i klubben
November 2017
25.
lørdag
11.30
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U15
U15 Drenge 3-4 (03) VinterBOLD • Pulje 2
Himmelev Kunstgræsbane
B93
Himmelev Kunstgræsbane
25.
lørdag
13.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U17
U17 Drenge Mester (01-02) VinterBOLD • Pulje 1
Himmelev Idrætspark
Brøndby Strand IK
Himmelev Idrætspark
25.
lørdag
16.30
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U17
U17 Drenge 3-4 (01-02) VinterBOLD • Pulje 1
Himmelev Idrætspark
BSV af 2016 (2)
Himmelev Idrætspark
26.
søndag
09.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 2
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Hareskov IF
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
26.
søndag
09.36
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 9
Solrød Idrætscenter kunstgræs
Solrød FC (2)
Solrød Idrætscenter kunstgræs
26.
søndag
09.36
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 Drenge D (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 1
Ballerup, Kunstgræs
Orient GI
Ballerup, Kunstgræs
26.
søndag
09.54
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 9
Solrød Idrætscenter kunstgræs
AIK 65 Strøby Fodbold
Solrød Idrætscenter kunstgræs
26.
søndag
09.54
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 Drenge D (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 1
Ballerup, Kunstgræs
BSF
Ballerup, Kunstgræs
26.
søndag
10.12
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 2
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
KB (1)
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
26.
søndag
11.18
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U9
U9 Drenge A (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 6
Kunst, Tingbjerg IP
Slagelse B&I
Kunst, Tingbjerg IP
26.
søndag
11.54
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U9
U9 Drenge A (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 6
Kunst, Tingbjerg IP
Vanløse
Kunst, Tingbjerg IP
26.
søndag
12.50
Himmelev-Veddelev BK (3)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Farum 26/11-17 • Pulje 4
Solvangshallen
Blovstrød IF
Solvangshallen
26.
søndag
13.48
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U12
U12 drenge (06) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 2
Taastrup Idrætshaller
BK Avarta (1)
Taastrup Idrætshaller
26.
søndag
13.50
Himmelev-Veddelev BK (3)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Farum 26/11-17 • Pulje 4
Solvangshallen
Farum BK (2)
Solvangshallen
26.
søndag
14.18
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 13
Herlufmagle Kunstgræs
KB (4)
Herlufmagle Kunstgræs
26.
søndag
14.24
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U12
U12 drenge (06) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 2
Taastrup Idrætshaller
Store Lyngby IF
Taastrup Idrætshaller
26.
søndag
15.36
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 drenge B (10) Futsal 2. runde • Pulje 4
Tune Hallen
Herfølge BK
Tune Hallen
26.
søndag
15.48
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U12
U12 drenge (06) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 3
Taastrup Idrætshaller
Vallensbæk IF (2)
Taastrup Idrætshaller
26.
søndag
16.24
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U12
U12 drenge (06) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 3
Taastrup Idrætshaller
Ringsted IF (3)
Taastrup Idrætshaller
26.
søndag
16.48
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 drenge B (10) Futsal 2. runde • Pulje 4
Tune Hallen
Vordingborg IF
Tune Hallen

DBU Nyheder

DBU Sjælland