Menu

Kampprogram til 24sport Indoor Cup

image 24sport.dk
25. januar 2017 - kl. 16:58

Stævneprogrammet kan nu downloades

http://staevner.dk/download/12492/24sport-indoor-cup-2017.aspx

 

Himmelev-Veddelev Boldklub, HVB E-sport og 24sport byder velkommen til 24sport Indoor Cup l i weekenden den 4.-5.-februar i Himmelev idrætshal.

Vi har prioriteret kort ventetid mellem kampene, pokaler til alle og god mulighed for at nå finalen J

Adressen er

Himmelev Idrætshal

Herregårdsvej 42

4000 Roskilde

 

Der er omklædningsrum i hallen. Husk at rydde op efter jer!

Mødetid

Alle hold bedes melde sig ved stævnekontoret ved ankomst senest 20 minutter før første kamp. Stævnekontoret er ved speakerbordet i hallen

 

Eventuelle spørgsmål besvares af:

Stævne- og turneringsansvarlig:

U08 Anders Kaas email: makaas@gmail.com

U09 Esben Lindemann email: ESLI@ucc.dk

U10 Mikkel Avnskjold email: mikkelavnskjold@gmail.com

U11 Kaspar Aarøe, email: kasparj@hotmail.com

 

Præmier

Der er pokaler til alle spillere. Derudover er der en VINDERPOKAL til 1. pladsen i hver pulje (der spilles puljefinale i nogle af rækkerne)

HVB - Facebook

Kampe i klubben
November 2017
25.
lørdag
11.30
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U15
U15 Drenge 3-4 (03) VinterBOLD • Pulje 2
Himmelev Kunstgræsbane
B93
Himmelev Kunstgræsbane
25.
lørdag
13.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U17
U17 Drenge Mester (01-02) VinterBOLD • Pulje 1
Himmelev Idrætspark
Brøndby Strand IK
Himmelev Idrætspark
25.
lørdag
16.30
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U17
U17 Drenge 3-4 (01-02) VinterBOLD • Pulje 1
Himmelev Idrætspark
BSV af 2016 (2)
Himmelev Idrætspark
26.
søndag
09.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 2
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Hareskov IF
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
26.
søndag
09.36
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 9
Solrød Idrætscenter kunstgræs
Solrød FC (2)
Solrød Idrætscenter kunstgræs
26.
søndag
09.36
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 Drenge D (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 1
Ballerup, Kunstgræs
Orient GI
Ballerup, Kunstgræs
26.
søndag
09.54
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 9
Solrød Idrætscenter kunstgræs
AIK 65 Strøby Fodbold
Solrød Idrætscenter kunstgræs
26.
søndag
09.54
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 Drenge D (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 1
Ballerup, Kunstgræs
BSF
Ballerup, Kunstgræs
26.
søndag
10.12
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 2
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
KB (1)
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
26.
søndag
11.18
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U9
U9 Drenge A (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 6
Kunst, Tingbjerg IP
Slagelse B&I
Kunst, Tingbjerg IP
26.
søndag
11.54
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U9
U9 Drenge A (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 6
Kunst, Tingbjerg IP
Vanløse
Kunst, Tingbjerg IP
26.
søndag
12.50
Himmelev-Veddelev BK (3)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Farum 26/11-17 • Pulje 4
Solvangshallen
Blovstrød IF
Solvangshallen
26.
søndag
13.48
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U12
U12 drenge (06) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 2
Taastrup Idrætshaller
BK Avarta (1)
Taastrup Idrætshaller
26.
søndag
13.50
Himmelev-Veddelev BK (3)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Farum 26/11-17 • Pulje 4
Solvangshallen
Farum BK (2)
Solvangshallen
26.
søndag
14.18
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 13
Herlufmagle Kunstgræs
KB (4)
Herlufmagle Kunstgræs
26.
søndag
14.24
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U12
U12 drenge (06) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 2
Taastrup Idrætshaller
Store Lyngby IF
Taastrup Idrætshaller
26.
søndag
15.36
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 drenge B (10) Futsal 2. runde • Pulje 4
Tune Hallen
Herfølge BK
Tune Hallen
26.
søndag
15.48
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U12
U12 drenge (06) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 3
Taastrup Idrætshaller
Vallensbæk IF (2)
Taastrup Idrætshaller
26.
søndag
16.24
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U12
U12 drenge (06) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 3
Taastrup Idrætshaller
Ringsted IF (3)
Taastrup Idrætshaller
26.
søndag
16.48
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 drenge B (10) Futsal 2. runde • Pulje 4
Tune Hallen
Vordingborg IF
Tune Hallen

DBU Nyheder

DBU Sjælland