Menu

Legebold for de 2-4 årige - første gang efter sommeren er lørdag den 19.8

image
21. april 2017 - kl. 13:20



Mathias og Mads kører fodbold for sjov
Opstart Lørdag den 19. august - lørdag kl. 09:00 på HVB Multibanen




Legebold for de 2-4 årige - Opstart lørdag den 19. august
Himmelev-Veddelev BK starter op med Fodbold for sjov - Legebold for de 2-4 årige. Stadiet inden vi starter indslusningsholdene op i HVB som 5-6 årige.

Første træning er lørdag den 19. august kl. 09:00 og fortsætter hver lørdag fra klokken 09:00-10:00

Fodbold for sjov - legebold foregår på HVB's nye multibaneanlæg. 

https://www.youtube.com/watch?v=Ywa55O4UVCg

Fodbold for sjov er gratis og vi vil sørge for drikke og div. frugtstænger. Alle deltagende børn som registreres til HVB Fodbold for Sjov vil tillige få en fin gave.

Vi forventer at forældrene er med på siden og kan aktivt deltage i legen. Som tovholder på fodbold for sjov har vi som klub 1-2 af vores faste U19 / seniorspillere som inspiratorer og "legeonkler"

Ved nærmere information kan man kontakte: 

Formand Carsten Reinholdt på mobil 21 71 30 52 eller mail carsten@hvb-fodbold.dk

HVB - Facebook

Kampe i klubben
November 2017
25.
lørdag
11.30
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U15
U15 Drenge 3-4 (03) VinterBOLD • Pulje 2
Himmelev Kunstgræsbane
B93
Himmelev Kunstgræsbane
25.
lørdag
13.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U17
U17 Drenge Mester (01-02) VinterBOLD • Pulje 1
Himmelev Idrætspark
Brøndby Strand IK
Himmelev Idrætspark
25.
lørdag
16.30
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U17
U17 Drenge 3-4 (01-02) VinterBOLD • Pulje 1
Himmelev Idrætspark
BSV af 2016 (2)
Himmelev Idrætspark
26.
søndag
09.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 2
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Hareskov IF
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
26.
søndag
09.36
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 9
Solrød Idrætscenter kunstgræs
Solrød FC (2)
Solrød Idrætscenter kunstgræs
26.
søndag
09.36
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 Drenge D (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 1
Ballerup, Kunstgræs
Orient GI
Ballerup, Kunstgræs
26.
søndag
09.54
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 9
Solrød Idrætscenter kunstgræs
AIK 65 Strøby Fodbold
Solrød Idrætscenter kunstgræs
26.
søndag
09.54
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 Drenge D (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 1
Ballerup, Kunstgræs
BSF
Ballerup, Kunstgræs
26.
søndag
10.12
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 2
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
KB (1)
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
26.
søndag
11.18
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U9
U9 Drenge A (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 6
Kunst, Tingbjerg IP
Slagelse B&I
Kunst, Tingbjerg IP
26.
søndag
11.54
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U9
U9 Drenge A (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 6
Kunst, Tingbjerg IP
Vanløse
Kunst, Tingbjerg IP
26.
søndag
12.50
Himmelev-Veddelev BK (3)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Farum 26/11-17 • Pulje 4
Solvangshallen
Blovstrød IF
Solvangshallen
26.
søndag
13.48
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U12
U12 drenge (06) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 2
Taastrup Idrætshaller
BK Avarta (1)
Taastrup Idrætshaller
26.
søndag
13.50
Himmelev-Veddelev BK (3)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Farum 26/11-17 • Pulje 4
Solvangshallen
Farum BK (2)
Solvangshallen
26.
søndag
14.18
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 13
Herlufmagle Kunstgræs
KB (4)
Herlufmagle Kunstgræs
26.
søndag
14.24
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U12
U12 drenge (06) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 2
Taastrup Idrætshaller
Store Lyngby IF
Taastrup Idrætshaller
26.
søndag
15.36
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 drenge B (10) Futsal 2. runde • Pulje 4
Tune Hallen
Herfølge BK
Tune Hallen
26.
søndag
15.48
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U12
U12 drenge (06) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 3
Taastrup Idrætshaller
Vallensbæk IF (2)
Taastrup Idrætshaller
26.
søndag
16.24
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U12
U12 drenge (06) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 3
Taastrup Idrætshaller
Ringsted IF (3)
Taastrup Idrætshaller
26.
søndag
16.48
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 drenge B (10) Futsal 2. runde • Pulje 4
Tune Hallen
Vordingborg IF
Tune Hallen

DBU Nyheder

DBU Sjælland