Menu

NEJ ! til Kommunens planer om et nyt stadion i Rådmandshaven

image
11. februar 2017 - kl. 12:30

HVB i følgeskab med KFUM og Svogerslev er ikke enige med Kommunens planer om et nyt stadion i Rådmandshaven
Klubberne føler ikke at der blevet lyttet til argumentationerne og derfor møder de tre ledelser også frem til høringsmødet.


Klubberne har også bedt om et møde med Borgmester Joy Mogensen.

 

Bestyrelsen for HVB

 

HVB - Facebook

Kampe i klubben
Maj 2017
27.
lørdag
10.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (06) Forår • Pulje 4
Himmelev Idrætspark
BSF (3)
Himmelev Idrætspark
27.
lørdag
10.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (06) Forår • Pulje 5
Himmelev Idrætspark
Svogerslev BK
Himmelev Idrætspark
27.
lørdag
10.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) 2 - 27. maj • Pulje 3
Tune Stadion
KFUM BK, Roskilde
Tune Stadion
27.
lørdag
10.00
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 2 - 27. maj • Pulje 3, 2 baner
Himmelev Idrætspark
Ølstykke FC (2)
Himmelev Idrætspark
27.
lørdag
10.00
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. maj • Pulje 8
Ølstykke Stadion
Veksø IF
Ølstykke Stadion
27.
lørdag
10.18
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) 1 - 27. maj • Pulje 2
Brøndby Stadion
Brøndbyernes IF (1)
Brøndby Stadion
27.
lørdag
10.36
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) 1 - 27. maj • Pulje 3
Brøndby Stadion
Fløng-Hedehusene
Brøndby Stadion
27.
lørdag
10.36
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) 3 - 27. maj • Pulje 6
Tune Stadion
FC Lejre
Tune Stadion
27.
lørdag
10.36
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) begynder - 27. maj • Pulje 2, 2 baner
Himmelev Idrætspark
B. 1973, Herlev
Himmelev Idrætspark
27.
lørdag
10.54
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 2 - 27. maj • Pulje 4, 2 baner
Himmelev Idrætspark
Ølstykke FC (1)
Himmelev Idrætspark
27.
lørdag
11.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 2 (04) Forår • Pulje 2
Himmelev Idrætspark
RB 1906
Himmelev Idrætspark
27.
lørdag
11.12
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 2 - 27. maj • Pulje 3, 2 baner
Himmelev Idrætspark
Haslev FC (2)
Himmelev Idrætspark
27.
lørdag
11.12
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. maj • Pulje 10
Ølstykke Stadion
Slangerup & Omegn IF (2)
Ølstykke Stadion
27.
lørdag
11.30
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) 2 - 27. maj • Pulje 3
Tune Stadion
Kirke Hyllinge IF
Tune Stadion
27.
lørdag
11.30
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) begynder - 27. maj • Pulje 2, 2 baner
Himmelev Idrætspark
Virum-Sorgenfri BK
Himmelev Idrætspark
27.
lørdag
11.30
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. maj • Pulje 8
Ølstykke Stadion
Skibby IK (3)
Ølstykke Stadion
27.
lørdag
11.48
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) 1 - 27. maj • Pulje 3
Brøndby Stadion
BK Avarta (1)
Brøndby Stadion
27.
lørdag
11.48
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) 3 - 27. maj • Pulje 6
Tune Stadion
Tune IF
Tune Stadion
27.
lørdag
12.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (02) Forår • Pulje 2
Himmelev Idrætspark
B. 1973, Herlev
Himmelev Idrætspark
27.
lørdag
12.06
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. maj • Pulje 10
Ølstykke Stadion
Ølstykke FC (1)
Ølstykke Stadion
27.
lørdag
12.24
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) 1 - 27. maj • Pulje 2
Brøndby Stadion
Rosenhøj BK
Brøndby Stadion
28.
søndag
10.18
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - 28. maj • Pulje 5
Himmelev Idrætspark
Greve Fodbold (1)
Himmelev Idrætspark
28.
søndag
10.36
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 28. maj • Pulje 12
Spraglehøj Idrætsanlæg
Jyllinge FC (3)
Spraglehøj Idrætsanlæg
28.
søndag
11.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (05) Forår • Pulje 3
Himmelev Idrætspark
Brøndby Strand IK
Himmelev Idrætspark
28.
søndag
11.12
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - 28. maj • Pulje 4
Himmelev Idrætspark
Ishøj BK
Himmelev Idrætspark
28.
søndag
11.12
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 28. maj • Pulje 12
Spraglehøj Idrætsanlæg
Ølstykke FC (1)
Spraglehøj Idrætsanlæg
28.
søndag
11.12
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 28. maj • Pulje 13
Spraglehøj Idrætsanlæg
Ølstykke FC (3)
Spraglehøj Idrætsanlæg
28.
søndag
12.06
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - 28. maj • Pulje 4
Himmelev Idrætspark
Slagslunde-Ganløse IF
Himmelev Idrætspark
28.
søndag
12.06
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 28. maj • Pulje 13
Spraglehøj Idrætsanlæg
Måløv BK (2)
Spraglehøj Idrætsanlæg
28.
søndag
12.24
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - 28. maj • Pulje 5
Himmelev Idrætspark
Greve Fodbold (2)
Himmelev Idrætspark
29.
mandag
17.15
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (04) Forår • Pulje 3
Himmelev Idrætspark
Solrød FC
Himmelev Idrætspark
30.
tirsdag
17.15
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U11
U11 Drenge 1 8-mands (06) Forår • Pulje 6
Himmelev Idrætspark
Holbæk B&I (2)
Himmelev Idrætspark
30.
tirsdag
17.45
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (05) Forår • Pulje 4
Himmelev Idrætspark
RB 1906
Himmelev Idrætspark
30.
tirsdag
19.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (98-99) Forår • Pulje 3
Himmelev Idrætspark
Stenløse BK
Himmelev Idrætspark

DBU Nyheder

DBU Sjælland