Menu

Stryhns Cup 2018

image Kampprogram
26. juli 2018 kl. 22:14

Kampprogram publiceres søndag den 29.juli

 

Stævnet afvikles lørdag den 11. august med deltagelse af over 100 hold

 

Stryhns Cup 2018

 

 

VELKOMMEN TIL STRYHNS CUP 2018  
           
Himmelev-Veddelev BK, Herregårdsvej 46, 4000 Roskilde  
       
   
     
 
 
         
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
Der er samlet ca. 100 tilmeldte hold til Årets Stryhns Cup    
Der er medaljer til alle og endvidere Pokal til puljevinderen i alle rækker  
           
I år er der tombolabod; alle der deltager med køb af 3 lodder af 25kr. er med i lodtrækningen om
et gavekort fra fodboldrejser.dk på kr. 5.000    
25% af omsætningen fra Tombolaen går endvidere til et godt formål; Julemærkehjemmet Liljeborg
           
Stævneprogram
Lørdag den 11. august 2018
           
           
U7dr.(Årg.2012)   3-mands      2x10 min. A 2x10 B 2x7 min    
           
Starttidspunkt Bane Årgang U7 Dommer Hold Hold
10.00 2E GRØN   RB06 Hvid RB06 Blå
10.20 2E GRØN   HVB 1 HVB 2
10.40 2E GRØN   RB06 Hvid RPF 1
11.00 2E GRØN   RB06Blå HVB 1
11.20 2E GRØN   HVB 2 RPF 1
12.00 2E GRØN   HVB 1 RB06 Hvid
12.20 2E GRØN   HVB 2 RB06Blå
12.40 2E GRØN   RPF 1 HVB 1
13.00 2E GRØN   RB06Hvid HVB 2
13.20 2E GRØN   RPF 1 RB06Blå
           
10.00 2F SORT   HVB 3 HVB 4
10.20 2F SORT   RB06 Vipperød
10.40 2F SORT   HVB 3 RPF 2
11.00 2F SORT   HVB 4 RB06
11.20 2F SORT   Vipperød RPF 2
12.00 2F SORT   RB06 HVB 3
12.20 2F SORT   Vipperød HVB 4
12.40 2F SORT   RPF 2 RB06
13.00 2F SORT   HVB 3 Vipperød
13.20 2F SORT   RPF 2 HVB 4
           
U8dr. (Årg.2011)       5-mands            2x7 min.    
           
Starttidspunkt Bane Årg. U8 Dommere Hold Hold
10.00 1B A   Fix Eagels HVB 1
10.20 1B A   Hellas 1 Rosenhøj1
10.40 1B A   Fix Eagels RB06 1
11.00 1B A   HVB 1 Hellas 1
11.20 1B A   Rosenhøj 1 RB06 1
12.15 1B A   Hellas 1 Fix Eagels
12.35 1B A   Rosenhøj 1 HVB 1
12.55 1B A   RB06 1 Hellas 1
13.15 1B A   Fix Eagels Rosenhøj1
13.35 1B A   RB06 1 HVB 1
10.00 1C B   KFUM HVB United
10.20 1C B   Fix Flyers Rosehøj 2
10.40 1C B   KFUM RB062
11.00 1C B   HVB United Fix Flyers
11.20 1C B   Rosenhøj 2 RB06 2
12.15 1C B   Fix Flyers KFUM
12.35 1C B   Rosenhøj 2 HVB United
12.55 1C B   RB06 2 Fix Flyers
13.15 1C B   KFUM Rosenhøj 2
13.35 1C B   RB06 2 HVB United
           
U9dr. (Årg.2010)     5-mands          2x10 min.    
           
Starttidspunkt Bane Årg. U9 Dommere Hold Hold
08.30 2c Pulje B   HVB 2 Gadstrup
09.00 2c Pulje B   KFUM Hvid HVB 2
09.30 2c Pulje B   HVB 4 Gadstrup
10.00 2c Pulje B   HVB 2 HVB 4
10.30 2c Pulje B   HVB 3 HVB 2
11.00 2c Pulje A   HVB 1 KFUM Blå
11.30 2c Pulje A   Gundsølille HVB 1
12.00 2c Pulje A   HVB 1 BS72
12.30 2c Pulje A   Placering 1 vs 4 Placering 1 vs 4
13.00 2c Pulje A   Finale 1 vs 2 Finale 1 vs 2
           
08.30 2d Pulje B   HVB 3 HVB 4
09.00 2d Pulje B   Gadstrup HVB 3
09.30 2d Pulje B   KFUM Hvid HVB 3
10.00 2d Pulje B   Gadstrup KFUM Hvid
10.30 2d Pulje B   HVB 4 KFUM Hvid
11.00 2d Pulje A   BS72 Gundsølille
11.30 2d Pulje A   BS72 KFUM Blå
12.00 2d Pulje A   KFUM Blå Gundsølille
12.30 2d Pulje A   Placering 2 vs 3 Placering 2 vs 3
13.00 2d Pulje A   Finale 3 vs 4 Finale 3 vs 4
           
U10dr. (Årg.2009)     5-mands       2x10 min.    
           
Starttidspunkt Bane Årg. U10      
09:00 2A A1   HVB 1 RB 1
09:00 2B A1   HG 2 Holbæk B&I A1
09:00 3A B1   HVB 3 Holbæk B&I B1
09:00 3B B1   Roskilde KFUM 2 Tune IF
09:24 2A A2   HVB 2 Slagelse B&I 1
09:24 2B A2   Holbæk B&I A2 HG 1
09:24 3A B2   HVB 4 AIK Boys
09:24 3B B2   Roskilde KFUM 1 RB 2
09:48 2A B1   HVB 3 Tune IF
09:48 2B B1   Holbæk B&I B1 Roskilde KFUM 2
09:48 3A B1   Jyllinge FC 1 FC Lejre 1
09:48 3B B2   Slagelse B&I 2 FC Lejre 2
10:12 2A A1   HVB 1 HG 2
10:12 2B A1   RB 1 Holbæk B&I A1
10:12 3A B2   HVB 4 Roskilde KFUM 1
10:12 3B B2   AIK Boys RB 2
10:36 2A A2   HVB 2 Holbæk B&I A2
10:36 2B A2   Slagelse B&I 1 HG 1
10:36 3A B1   Jyllinge FC 1 HVB 3
10:36 3B B1   FC Lejre 1 Roskilde KFUM 2
11:00 2A B1   Holbæk B&I B1 Tune IF
11:00 2B B2   RB 2 Slagelse B&I 2
11:00 3A B2   FC Lejre 2 HVB 4
11:00 3B B2   AIK Boys Roskilde KFUM 1
11:24 2A A1   Holbæk B&I A1 HVB 1
11:24 2B A1   HG 2 RB 1
11:24 3A B1   FC Lejre 1 HVB 3
11:24 3B B1   Roskilde KFUM 2 Jyllinge FC 1
11:48 2A A2   HG 1 HVB 2
11:48 2B A2   Holbæk B&I A2 Slagelse B&I 1
11:48 3A B2   Slagelse B&I 2 Roskilde KFUM 1
11:48 3B B2   FC Lejre 2 AIK Boys
12:12 2A B1   Tune IF Jyllinge FC 1
12:12 2B B1   Roskilde KFUM 2 HVB 3
12:12 3A B1   FC Lejre 1 Holbæk B&I B1
12:12 3B B2   RB 2 HVB 4
12:36 2A A semi 1   Vinder A1 2'er A2
12:36 2B A semi 2   Vinder A2 2'er A1
12:36 3A B2   AIK Boys Slagelse B&I 2
12:36 3B B2   Roskilde KFUM 1 FC Lejre 2
13:00 2A A 5-6 pl.   3'er A1 3'er A2
13:00 2B A 7-8 pl.   4'er A1 4'er A2
13:00 3A B1   Jyllinge FC 1 Holbæk B&I B1
13:00 3B B1   Tune IF FC Lejre 1
13:24 2A A finale   Vinder A semi 1 Vinder A semi 2
13:24 2B A 3-4 pl.   Taber A semi 1 Taber A semi 2
13:24 3A B2   HVB 4 Slagelse B&I 2
13:24 3B B2   FC Lejre 2 RB 2
13:48 2A C1   HVB 5 Holbæk B&I C1
13:48 2B C1   Svogerslev 1 RB 3
13:48 3A C1   AIK drengene Gundsølille
13:48 3B B 3-4 pl.   2'er B1 2'er B2
14:12 2A C2   HG 3 Holbæk B&I C2
14:12 2B C2   Svogerslev 2 Køge Boldklub
14:12 3A C2   Jyllinge FC 2 Slagelse B&I 3
14:12 3B B finale   Vinder B1 Vinder B2
14:36 2A C1   HVB 5 Svogerslev 1
14:36 2B C1   Holbæk B&I C1 Gundsølille
14:36 3A C1   RB 3 AIK drengene
15:00 2A C2   HG 3 Svogerslev 2
15:00 2B C2   Holbæk B&I C2 Slagelse B&I 3
15:00 3A C2   Køge Boldklub Jyllinge FC 2
15:24 2A C1   RB 3 HVB 5
15:24 2B C1   Holbæk B&I C1 AIK drengene
15:24 3A C1   Gundsølille Svogerslev 1
15:48 2A C2   Køge Boldklub HG 3
15:48 2B C2   Holbæk B&I C2 Jyllinge FC 2
15:48 3A C2   Slagelse B&I 3 Svogerslev 2
16:12 2A C1   AIK drengene HVB 5
16:12 2B C1   Svogerslev 1 Holbæk B&I C1
16:12 3A C1   Gundsølille RB 3
16:36 2A C2   Jyllinge FC 2 HG 3
16:36 2B C2   Svogerslev 2 Holbæk B&I C2
16:36 3A C2   Slagelse B&I 3 Køge Boldklub
17:00 2A C1   HVB 5 Gundsølille
17:00 2B C1   Holbæk B&I C1 RB 3
17:00 3A C1   Svogerslev 1 AIK drengene
17:24 2A C2   HG 3 Slagelse B&I 3
17:24 2B C2   Holbæk B&I C2 Køge Boldklub
17:24 3A C2   Svogerslev 2 Jyllinge FC 2
17:48 2A C finale   Vinder C1 Vinder C2
17:48 2B C 3-4. pl   2'er C1 2'er C2
           
U11 dr.   (Årg. 2008)      8-mands     2x15 min.    
           
Starttidspunkt Bane Årg. U11      
10.00 9A B/C 1   Gundsø United Svogerslev
10.35 9A B/C 2   FC lejre HVB 1
11.10 9A B/C 1   Svogerslev RB1906 1
11.45 9A B/C 2   HVB 1 RB1906 2
12.20 9A B/C 1   Gundsø United RB1906 1
13.00 9A B/C 2   RB1906 2 FC lejre
13.35 9A

3. plads

  Nr. 3 BC 1 Nr. 3 BC 2
14.10 9A

Semifinale 1

  Vinder BC 1 Nr. 2 BC 2
14.45 9A

Semifinale 2

  Vinder BC 2 Nr. 2 BC 1
15.30 9A finale B/C   Vinder semifinale 1 Vinder semifinale 2
10.00 9B C/D   HVB2 Haslev
10.35 9B C/D   Slangerup Tølløse
11.10 9B C/D   HVB 2 talsi letland
11.45 9B C/D   Haslev Slangerup
12.20 9B C/D   Tølløse talsi letland
13.00 9B C/D   Slangerup HVB 2
13.35 9B C/D   Tølløse Haslev
14.10 9B C/D   talsi letland Slangerup
14.45 9B C/D   HVB 2 Tølløse
15.20 9B C/D   talsi letland Haslev
           
U12dr.+ U13dr. (Årg.2007 & Årg.2006)     8-mands        
           
Starttidspunkt Bane U12      
11.45 6A U12A 2×15 min HVB U12 HVB FC
12.20 6A     Tuse Holbæk
12.55 6A     HVB FC Tuse
13.30 6A     HVB U12 Holbæk
14.05 6A     Tuse HVB U12
14.40 6A     Holbæk HVB FC
15.15 6A Finale   Nr. 1 i puljen Nr.2 i puljen
           
11.45 6B U13B 2×15 min Borup HVB United
12.20 6B     Frederikssund Holbæk
12.55 6B     KFUM Borup
13.30 6B     HVB United Frederikssund
14.05 6B     Holbæk HVB United
14.40 6B     Frederikssund KFUM
15.15 6B     Borup Frederikssund
15.50 6B     KFUM Holbæk
16.15 6A     Holbæk Borup
16.15 6B     HVB United KFUM
16.45 6A Finale   Nr. 1 i puljen Nr. 2 i puljen
           
9.30 7A U13A 2×17 min HVB Borup
10.10 7A     Holbæk 1 Holbæk 2
10.50 7A     HVB Holbæk 1
11.30 7A     Borup Holbæk 2
12.10 7A     Borup Holbæk 1
12.50 7A     HVB Holbæk 2
13.30 7A Finale   Nr. 1 i puljen Nr. 2 i puljen
           
           
8.45 6B U13C 1*25 min HVB U12 1 HVB U12 2
8.45 6A     Talsi HVB City
9.15 6B     Holbæk HVB U12 1
9.15 6A     HVB U12 2 Talsi
9.45 6B     HVB City HVB U12 2
9.45 6A     Talsi Holbæk
10.15 6B     HVB U12 1 Talsi
10.15 6A     Holbæk HVB City
10.45 6A     HVB City HVB U12 1
10.45 6B     HVB U12 2 Holbæk
11.15 6B Finale   Nr. 1 i puljen Nr. 2 i puljen
           
           
U14 dr. (Årg. 2005)   11-mands            2x15 min. Dommere fra DBU sjælland
           
Starttidspunkt Bane U14 Dommere Hold Hold
09.00 1 B2 Muhammed Arkin HVB2 Gilleleje
09.35 1 B2 Muhammed Arkin Sundby KVIF
10.20 1 B2 Muhammed Arkin HVB2 Sundby
10.55 1 B2 Muhammed Arkin Gilleleje KVIF
11.45 1 B2 Ole Winther Groth Sundby Gilleleje
12.20 1 B2 Ole Winther Groth KVIF HVB2
13.00 1 B1 Ole Winther Groth HVB 1 RB06
13.35 1 B1 Ole Winther Groth Slagelse Haslev
14.10 1 B1 Mikkel Othar Olsen HVB 1 Tåstrup
14.45 1 B1 Mikkel Othar Olsen RB06 Slagelse
15.20 1 B1 Mikkel Othar Olsen Haslev Tåstrup
15.55 1 B1 Mikkel Othar Olsen Slagelse HVB 1
16.30 1 B1 Henrik Jørgensen Haslev RB06
17.05 1 B1 Henrik Jørgensen Tåstrup Slagelse
17.40 1 B1 Henrik Jørgensen HVB 1 Haslev
18.15 1 B1 Henrik Jørgensen Tåstrup RB06
           
U15 dr. (Årg. 2004)   11-mands            2x15 min. Dommere fra DBU sjælland
           
Starttidspunkt Bane U15 Dommere Hold Hold
09.00 5 C Jesper Tesler Holbæk Ballerup
09.35 5 C Jesper Tesler Tåstrup 2 Holbæk
10.15 5 C Jesper Tesler Ballerup Tåstrup 2
11.00 5 C Jesper Tesler Holbæk Ballerup
11.45 5 C René Henrichsen Tåstrup 2 Holbæk
12.30 5 C René Henrichsen Ballerup Tåstrup 2
11.00 4 A Martin Milde HVB 1 Albertslund
11.40 4 A Martin Milde Ruds lærlinge FC Lejre
12.30 4 A Martin Milde HVB 1 Ruds lærlinge
13.10 4 A Martin Milde Albertslund FC Lejre
14.00 4 A René Henrichsen Ruds lærlinge Albertslund
14.40 4 A René Henrichsen FC Lejre HVB 1
13.10 5 B René Henrichsen HVB 2 Gutterne
13.45 5 B Martin Milde Haslev Brøndby 2
14.35 5 B Per Lorenzen HVB 2 Haslev
15.15 5 B Per Lorenzen Gutterne Brøndby 2
16.10 5 B Per Lorenzen Haslev Gutterne
16.50 5 B Per Lorenzen Brøndby 2 HVB 2