Menu

Bliv medlem/Kontingent og klubbens vedtægter

image

Læs klubbens vedtægter  her

Indmeldelse

Ønsker du at blive medlem af HVB så skriv en mail på info@hvb-fodbold.dk

Udmeldelse

Hvis du ønsker udmeldelse skal dette ske inden 30. juni eller 31. december for at undgå kontingentbetaling for det efterfølgende halvår

Dette er vedtægtsbestemt. Udmeldelse sker også via ovenstående mail

Spillerlicens

Spillerlicenser kører i dag kun elektronisk. Det sker via DBU klubsystemet. Ny klub kan anmode om spillelicens ved udmeldelse, men vil blive afvist automatisk, såfremt at man er i kontingentrestance også jf. ovenstående under udmeldelse.

 

Kontingent

pr. 1. juli 2016

Satser:

Fodbold for sjov (2-4 år)

Gratis

Indslusningen/Børn
590 kroner halvårligt

Ungdom
690 kroner halvårligt

Senior
690 kroner halvårligt

Oldgirls, Old Boys, Old Star, Old Masters, Veteraner, Super Veteraner 
640 kroner halvårligt

Passive medlemmer
150 kroner halvårligt

Efterskolekontingent
200 kroner halvårligt

Betalingsfristerne i 2016 vil for 1. halvår være 1. februar 2016 og for 2. halvår vil det være 1. august 2016

Fremover vil udskrivning af rykkere blive pålagt rykkergebyr. 1 rykker kr. 100. 2. rykker kr. 200. Herefter udmelding. Kontingentrestancen opretholdes og spillercertifikat vil IKKE blive udstedt før at kontingentrestancen er indbetalt.

Desuden vil det blive pointeret overfor spillere og trænere, at medlemmer i kontingentrestance ikke må repræsentere klubben til træning, stævner og kampe.

Hvis du ikke har modtaget en kontingentopkrævning bedes du:
* Indbetale kontingent via din netbank på klubbens bankkonto i
   Sparekassen Sjælland regnr. 0525   konto 0000318408

* Skrive dit navn og årgang som indbetaler

 

På generalforsamlingen 27. januar 2016 blev det besluttet at kontingentsatser stiger med virkning fra opkrævningen fra 2. halvår 2016

Kontingentet stiger 100 kroner pr. år for børn og ungdom.

HVB - Facebook

Kampe i klubben
Maj 2017
27.
lørdag
10.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (06) Forår • Pulje 4
Himmelev Idrætspark
BSF (3)
Himmelev Idrætspark
27.
lørdag
10.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (06) Forår • Pulje 5
Himmelev Idrætspark
Svogerslev BK
Himmelev Idrætspark
27.
lørdag
10.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) 2 - 27. maj • Pulje 3
Tune Stadion
KFUM BK, Roskilde
Tune Stadion
27.
lørdag
10.00
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 2 - 27. maj • Pulje 3, 2 baner
Himmelev Idrætspark
Ølstykke FC (2)
Himmelev Idrætspark
27.
lørdag
10.00
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. maj • Pulje 8
Ølstykke Stadion
Veksø IF
Ølstykke Stadion
27.
lørdag
10.18
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) 1 - 27. maj • Pulje 2
Brøndby Stadion
Brøndbyernes IF (1)
Brøndby Stadion
27.
lørdag
10.36
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) 1 - 27. maj • Pulje 3
Brøndby Stadion
Fløng-Hedehusene
Brøndby Stadion
27.
lørdag
10.36
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) 3 - 27. maj • Pulje 6
Tune Stadion
FC Lejre
Tune Stadion
27.
lørdag
10.36
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) begynder - 27. maj • Pulje 2, 2 baner
Himmelev Idrætspark
B. 1973, Herlev
Himmelev Idrætspark
27.
lørdag
10.54
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 2 - 27. maj • Pulje 4, 2 baner
Himmelev Idrætspark
Ølstykke FC (1)
Himmelev Idrætspark
27.
lørdag
11.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 2 (04) Forår • Pulje 2
Himmelev Idrætspark
RB 1906
Himmelev Idrætspark
27.
lørdag
11.12
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 2 - 27. maj • Pulje 3, 2 baner
Himmelev Idrætspark
Haslev FC (2)
Himmelev Idrætspark
27.
lørdag
11.12
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. maj • Pulje 10
Ølstykke Stadion
Slangerup & Omegn IF (2)
Ølstykke Stadion
27.
lørdag
11.30
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) 2 - 27. maj • Pulje 3
Tune Stadion
Kirke Hyllinge IF
Tune Stadion
27.
lørdag
11.30
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) begynder - 27. maj • Pulje 2, 2 baner
Himmelev Idrætspark
Virum-Sorgenfri BK
Himmelev Idrætspark
27.
lørdag
11.30
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. maj • Pulje 8
Ølstykke Stadion
Skibby IK (3)
Ølstykke Stadion
27.
lørdag
11.48
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) 1 - 27. maj • Pulje 3
Brøndby Stadion
BK Avarta (1)
Brøndby Stadion
27.
lørdag
11.48
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) 3 - 27. maj • Pulje 6
Tune Stadion
Tune IF
Tune Stadion
27.
lørdag
12.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (02) Forår • Pulje 2
Himmelev Idrætspark
B. 1973, Herlev
Himmelev Idrætspark
27.
lørdag
12.06
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. maj • Pulje 10
Ølstykke Stadion
Ølstykke FC (1)
Ølstykke Stadion
27.
lørdag
12.24
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) 1 - 27. maj • Pulje 2
Brøndby Stadion
Rosenhøj BK
Brøndby Stadion
28.
søndag
10.18
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - 28. maj • Pulje 5
Himmelev Idrætspark
Greve Fodbold (1)
Himmelev Idrætspark
28.
søndag
10.36
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 28. maj • Pulje 12
Spraglehøj Idrætsanlæg
Jyllinge FC (3)
Spraglehøj Idrætsanlæg
28.
søndag
11.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (05) Forår • Pulje 3
Himmelev Idrætspark
Brøndby Strand IK
Himmelev Idrætspark
28.
søndag
11.12
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - 28. maj • Pulje 4
Himmelev Idrætspark
Ishøj BK
Himmelev Idrætspark
28.
søndag
11.12
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 28. maj • Pulje 12
Spraglehøj Idrætsanlæg
Ølstykke FC (1)
Spraglehøj Idrætsanlæg
28.
søndag
11.12
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 28. maj • Pulje 13
Spraglehøj Idrætsanlæg
Ølstykke FC (3)
Spraglehøj Idrætsanlæg
28.
søndag
12.06
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - 28. maj • Pulje 4
Himmelev Idrætspark
Slagslunde-Ganløse IF
Himmelev Idrætspark
28.
søndag
12.06
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 28. maj • Pulje 13
Spraglehøj Idrætsanlæg
Måløv BK (2)
Spraglehøj Idrætsanlæg
28.
søndag
12.24
Himmelev-Veddelev BK (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - 28. maj • Pulje 5
Himmelev Idrætspark
Greve Fodbold (2)
Himmelev Idrætspark
29.
mandag
17.15
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (04) Forår • Pulje 3
Himmelev Idrætspark
Solrød FC
Himmelev Idrætspark
30.
tirsdag
17.15
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U11
U11 Drenge 1 8-mands (06) Forår • Pulje 6
Himmelev Idrætspark
Holbæk B&I (2)
Himmelev Idrætspark
30.
tirsdag
17.45
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (05) Forår • Pulje 4
Himmelev Idrætspark
RB 1906
Himmelev Idrætspark
30.
tirsdag
19.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (98-99) Forår • Pulje 3
Himmelev Idrætspark
Stenløse BK
Himmelev Idrætspark

DBU Nyheder

DBU Sjælland