Menu

Holdets stab

Træner
ingen pic
Svenne Nielsen
Assistenttræner
ingen pic
Kristoffer Nielsen
Assistent
ingen pic
Carsten Østerberg
Assistent
profil
Per Møller Sørensen
Holdleder
ingen pic
Michael Hjorth-Westh

Spillerliste

profil
Alexander Alsbæk
profil
Arthur Lauesgaard
profil
Arthur Valdemar Olsen
ingen img
Frederik Kjeldahl Mikkelsen
ingen img
Frederik Olsen
ingen img
Gustav Winther
profil
Lauritz Kåre Kaalund Pedersen
profil
Magnus Hylleberg Sørensen
profil
Matias Andersen
profil
Nichlas Pantung Hansen
profil
Pelle Vestergaard Dahlin
profil
Peter Muganyizi Juhl Clausen
profil
Rasmus Buus Jensen
profil
Sander Wenøe
profil
Valdemar Westh Petersen
profil
William Hjorth-Westh

Seneste nyheder

  • Sidste nyt
    Resultater for weekendens kampe hos u17
  • Sidste nyt
    Dette er en årgang 2000 nyhed

Holdets aktiviteterHimmelev Veddelev 2004 1

Marts 2017
26.
søndag

10:30 - 11:35

Kamp
Vestia - Himmelev-Veddelev BK
klubhuset
29.
onsdag

17:00 - 18:00

Træning
Træning (kunsten)
Kunstbanen
29.
onsdag

18:00 - 19:00

Træning
FCK Skills
31.
fredag

18:30 - 20:00

Træning
Træning (kunsten)
Kunstbanen
April 2017
1.
lørdag

13:00 - 14:00

Træningskamp
Træningskamp ude mod Vallensbæk
klubhuset
3.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på græs
klubhuset
5.
onsdag

17:00 - 18:00

Træning
Træning (kunsten)
Kunstbanen
5.
onsdag

17:00 - 18:00

Træning
Træning på græs
klubhuset
5.
onsdag

18:00 - 19:00

Træning
FCK Skills
6.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på græs
klubhuset
7.
fredag

18:30 - 20:00

Træning
Træning (kunsten)
Kunstbanen
8.
lørdag

13:00 - 14:00

Træning
Indendørs træning
Himmelev Gymnasium
10.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på græs
klubhuset
12.
onsdag

17:00 - 18:00

Træning
Træning på græs
klubhuset
13.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på græs
klubhuset
15.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
Himmelev-Veddelev BK - Gislinge BK
17.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på græs
klubhuset
19.
onsdag

17:00 - 18:00

Træning
Træning på græs
klubhuset
19.
onsdag

18:00 - 19:00

Træning
FCK Skills
19.
onsdag

18:00 - 19:00

Kamp
B. 73, Slagelse - Himmelev-Veddelev BK
klubhuset
20.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på græs
klubhuset
24.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på græs
klubhuset
26.
onsdag

17:00 - 18:00

Træning
Træning på græs
klubhuset
26.
onsdag

18:00 - 19:00

Træning
FCK Skills
27.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på græs
klubhuset
29.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
Himmelev-Veddelev BK - Slagelse B&I
klubhuset
Maj 2017
1.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på græs
klubhuset
3.
onsdag

17:00 - 18:00

Træning
Træning på græs
klubhuset
3.
onsdag

18:00 - 19:00

Træning
FCK Skills
4.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på græs
klubhuset
6.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
Taastrup FC - Himmelev-Veddelev BK
klubhuset
8.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på græs
klubhuset
10.
onsdag

17:00 - 18:00

Træning
Træning på græs
klubhuset
10.
onsdag

18:00 - 19:00

Træning
FCK Skills
10.
onsdag

19:00 - 20:00

Kamp
Ringsted IF - Himmelev-Veddelev BK
klubhuset
11.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på græs
klubhuset
15.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på græs
klubhuset
17.
onsdag

17:00 - 18:00

Træning
Træning på græs
klubhuset
17.
onsdag

18:00 - 19:00

Træning
FCK Skills
18.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på græs
klubhuset
20.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
Himmelev-Veddelev BK - Holbæk B&I
klubhuset
22.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på græs
klubhuset
24.
onsdag

17:00 - 18:00

Træning
Træning på græs
klubhuset
24.
onsdag

18:00 - 19:00

Træning
FCK Skills
24.
onsdag

19:00 - 20:00

Kamp
Haslev FC - Himmelev-Veddelev BK
klubhuset
25.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på græs
klubhuset
29.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på græs
klubhuset
31.
onsdag

17:00 - 18:00

Træning
Træning på græs
klubhuset
31.
onsdag

18:00 - 19:00

Træning
FCK Skills
Juni 2017
1.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på græs
klubhuset
3.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
Himmelev-Veddelev BK - Solrød FC
klubhuset
5.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på græs
klubhuset
7.
onsdag

17:00 - 18:00

Træning
Træning på græs
klubhuset
7.
onsdag

18:00 - 19:00

Træning
FCK Skills
7.
onsdag

19:00 - 20:00

Kamp
KFUM BK, Roskilde - Himmelev-Veddelev BK
klubhuset
8.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på græs
klubhuset
12.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på græs
klubhuset
14.
onsdag

17:00 - 18:00

Træning
Træning på græs
klubhuset
14.
onsdag

18:00 - 19:00

Træning
FCK Skills
15.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på græs
klubhuset
19.
mandag

17:00 - 18:30

Træning
Træning på græs
klubhuset
21.
onsdag

17:00 - 18:00

Træning
Træning på græs
klubhuset
21.
onsdag

18:00 - 19:00

Træning
FCK Skills

Næste kampUngdomspokalen U13 Drenge 8:8 (04) • Pulje 1

Hjemme mod
Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1)
19. apr
Kl. 18.30
Roskilde Idrætspark
Ungdomspokalen U13 Drenge 8:8 (04) - Pulje 1

Næste kampU13 Drenge Mester (04) 8M VinterBOLD • Pulje 2

Ude mod
Vestia
26. mar
Kl. 10.30
Kunst, Bavnehøj IA
U13 Drenge Mester (04) 8M VinterBOLD - Pulje 2

Næste kampU13 Drenge 8-mands 1 (04) • Pulje 3

Hjemme mod
Gislinge BK
15. apr
Kl. 11.00
Himmelev Idrætspark
U13 Drenge 8-mands 1 (04) - Pulje 3

KampprogramUngdomspokalen U13 Drenge 8:8 (04) • Pulje 1

August 2016

Himmelev-Veddelev BK (1)
1 - 3
Hjemme
Himmelev Idrætspark

KFUM BK, Roskilde (Øst 2)

FC Roskilde (Øst 2)
4 - 1
Hjemme
Roskilde Idrætspark

Holbæk B&I (Øst 1)
September 2016

Albertslund IF (1)
3 - 5
livescore
Ude
Albertslund Stadion

FC Roskilde (Øst 2)

FC Roskilde (Øst 2)
6 - 1
livescore
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

HIK (Øst 1)
April 2017

FC Roskilde (Øst 2)
19. apr
Kl. 18.30
Hjemme
Roskilde Idrætspark

Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1)

KampprogramU13 Drenge Mester (04) 8M VinterBOLD • Pulje 2

November 2016

Himmelev-Veddelev BK
2 - 3
Hjemme
Himmelev Kunstgræsbane

Greve Fodbold
December 2016

Himmelev-Veddelev BK
3 - 6
Hjemme
Himmelev Kunstgræsbane

Karlslunde IF
Januar 2017

Dragør BK
0 - 3
Ude
Dragør Bk

Himmelev-Veddelev BK

AB Tårnby
2 - 0
Ude
Kunst, Tårnby Stadion

Himmelev-Veddelev BK

Himmelev-Veddelev BK
2 - 4
Hjemme
Himmelev Kunstgræsbane

Solrød FC
Marts 2017

Rosenhøj BK
4 - 0
Ude
Avedøre Stadion Kunstgræs

Himmelev-Veddelev BK

Himmelev-Veddelev BK
3 - 5
Hjemme
Himmelev Kunstgræsbane

Taastrup FC

Vestia
26. mar
Kl. 10.30
Ude
Kunst, Bavnehøj IA

Himmelev-Veddelev BK

KampprogramU13 Drenge 8-mands 1 (04) • Pulje 3

April 2017

Himmelev-Veddelev BK
15. apr
Kl. 11.00
Hjemme
Himmelev Idrætspark

Gislinge BK

B. 73, Slagelse
19. apr
Kl. 18.00
Ude
Stadion Vest

Himmelev-Veddelev BK

Himmelev-Veddelev BK
29. apr
Kl. 11.00
Hjemme
Himmelev Idrætspark

Slagelse B&I
Maj 2017

Taastrup FC
6. maj
Kl. 10.00
Ude
NyBolig Park

Himmelev-Veddelev BK

Ringsted IF
10. maj
Kl. 19.00
Ude
Ringsted Stadion

Himmelev-Veddelev BK

Himmelev-Veddelev BK
20. maj
Kl. 11.00
Hjemme
Himmelev Idrætspark

Holbæk B&I

Haslev FC
27. maj
Kl. 11.15
Ude
HFC's Klubhus

Himmelev-Veddelev BK
Juni 2017

Himmelev-Veddelev BK
3. jun
Kl. 11.00
Hjemme
Himmelev Idrætspark

Solrød FC

KFUM BK, Roskilde
7. jun
Kl. 19.00
Ude
Lillevang Idrætscenter

Himmelev-Veddelev BK

StillingU13 Drenge Mester (04) 8M VinterBOLD • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Rosenhøj BK 7 7 0 0 21
2 AB Tårnby 7 5 0 2 15
3 Karlslunde IF 7 3 2 2 11
4 Greve Fodbold 7 3 2 2 11
5 Dragør BK 8 3 1 4 10
6 Solrød FC 7 3 0 4 9
7 Vestia 5 2 0 3 6
8 Taastrup FC 7 1 1 5 4
9 Himmelev-Veddelev BK 7 1 0 6 3

StillingU13 Drenge 8-mands 1 (04) • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 B. 73, Slagelse 0 0 0 0 0
2 Gislinge BK 0 0 0 0 0
3 Haslev FC 0 0 0 0 0
4 Himmelev-Veddelev BK 0 0 0 0 0
5 Holbæk B&I 0 0 0 0 0
6 KFUM BK, Roskilde 0 0 0 0 0
7 Ringsted IF 0 0 0 0 0
8 Slagelse B&I 0 0 0 0 0
9 Solrød FC 0 0 0 0 0
10 Taastrup FC 0 0 0 0 0